Lietuvos gėjų lyga


Lietuvos gėjų lyga (LGL) - vienintelė nepriklausoma nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, kuri vienija lesbietes, gėjus, biseksualius ir translyčius (LGBT) asmenis nuo 18 metų, atstovauja ir gina jų teises. 1995-aisiais įkurta organizacija aktyviai kovoja su homofobija ir diskriminacija dėl seksualinės orientacijos ir lytinio identiteto Lietuvoje.

Nuo 1997-ųjų LGL yra Tarptautinės lesbiečių ir gėjų asociacijos (ILGA) tikroji narė. Ji taip pat priklauso Tarptautinei gėjų, lesbiečių jaunimo organizacijai (IGLYO), Šiaurės šalių studentų gėjų ir lesbiečių asociacijai (ANSO), Europos gėjų paradų organizatorių asociacijai (EPOA), Nacionaliniam lygybės ir įvairovės forumui (NLĮF).

Per septyniolika veiklos metų organizacija įgyvendino daugybę projektų. Visi jie skirti informuoti ir šviesti visuomenę seksualinės orientacijos ir lytinio identiteto klausimais, vykdyti lobistinę veiklą LGBT teisių atžvilgiu Lietuvos ir Europos institucijose, organizuoti socialinę ir kultūrinę veiklą, teikti psichologinę, teisinę ir kitokią paramą bei pagalbą bendruomenės nariams, bendradarbiauti su įvairių sričių profesionalais (psichologais, sociologais, žurnalistais, darbdaviais, menininkais).

Didžiausias LGL koordinuotas projektas - „Atviri ir saugūs darbe.lt" pagal Europos Bendrijų iniciatyvą EQUAL. Jo tikslas - pagerinti LGBT padėtį Lietuvos darbo rinkoje. Tuo tarpu daugiausiai visuomenės dėmesio sulaukė LGL projektas „Baltic Pride 2010". Projektai buvo išsamiai aprašyti žiniasklaidoje.

LGL reguliariai atnaujina informaciją savo internetiniame tinklalapyje www.atviri.lt (lietuvių ir anglų k.), soc. tinkle www.facebook.com/lgl.lt. Taip pat rengia ir siuntinėja naujienlaiškius, kuriuose rašoma apie pagrindinius įvykius, renginius ir kitas naujienas, susijusias su LGBT teisių atstovavimu (prenumeratorių skaičius siekia 4000).

Nuo 2005 m. LGL iniciatyva Vilniuje įkurtas vienintelis Lietuvoje LGBT bendruomenės telkimo bei stiprinimo centras. LGBT centre nuolat veikia ir susitinka LGL jaunimo grupė, šeimų grupė „Homozigotai", Sporto mėgėjų klubas. Centre organizuojami įvairūs renginiai - švietimo, informaciniai bei kultūriniai seminarai ir paskaitos, filmų peržiūros, žaidimų vakarai ir kt. - bendruomenės nariams ir plačiajai visuomenei. LGBT centre taip pat veikia interneto kavinė „Vaivorykštė", biblioteka ir archyvas, kuriuose sukaupta medžiaga apie LGBT judėjimą Lietuvoje.

 

 

 

 

Lietuvos gėjų lyga
A. Jakšto g. 22-15, LT-01105 Vilnius
Tel. (8-5) 261 03 14
Faks. (8-5) 213 07 62
El. p. office@gay.lt
www.lgl.lt
www.atviri.lt

Nuotraukos


Į viršų

Kiti partneriai

Partneriai