• Pradžia
  • Renginiai
  • A. Ptakauskės dokumentinės dramos „Pasaulio virtuvė“ pristatymas

A. Ptakauskės dokumentinės dramos „Pasaulio virtuvė“ pristatymas


2012.12.08
Pradžia: 14.00 val.
Vieta: Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius

Š. m. gruodžio 8 d. 14 val. Valstybiniame jaunimo teatre, D. Tamulevičiūtės salėje (Arklių g. 5, Vilnius), vyks viešas Aistės Ptakauskės dokumentinės dramos „Pasaulio virtuvė" pristatymas. Jo tikslas - supažindinti žiūrovus su dramos idėja, sulaukti klausimų bei pastebėjimų, kurie padėtų plėtoti šią idėją.

„Man atrodo, kad pagrindinė menininko užduotis - ne tiek formuluoti tiesas ir atsakymus į amžinus klausimus, kiek užduoti originalius klausimus, kurie skatintų žiūrovus ieškoti atsakymų ten, kur jų mintys dar nebuvo užklydusios, - sako A. Ptakauskė. - Dialogas su žiūrovais man yra nepaprastai svarbi kūrybinio proceso dalis, todėl ir noriu pristatyti jiems ne užbaigtą, bet vis dar besiformuojančią idėją - kad pati geriau suprasčiau, kodėl ji man atrodo tokia svarbi."

„Pasaulio virtuvė" pasakoja apie septynias skirtingo amžiaus, profesijų ir tautybių moteris, kurias visas likimas vienaip ar kitaip atvedė į Lietuvą. Sekdama šias septynias labai skirtingas likimo linijas, A. Ptakauskė pjesėje bando apčiuopti jų susikirtimo taškus, kurie ne tik tarpusavy suartintų pjesės herojes, bet ir leistų visai publikai pajusti su jomis giminišką bendrystę. Virtuvė šioje pjesėje reiškia ne tiek fizinę erdvę, kurioje iš skirtingų sudedamųjų dalių gimsta įvairiausi patiekalai, kiek intymią emocinę erdvę, kur iš artumo ir atvirumo trupinių lipdosi tikrasis žmogaus ir pasaulio veidas.

„Pasaulio virtuvė" paremta tikrais realių septynių moterų gyvenimo faktais. Dramą žiūrovams pristatys pačios kūrinio įkvėpėjos: Aminat iš Čečėnijos, Kuisin-oi iš Uzbekistano, Liia iš Estijos, Christine iš JAV, Marisa iš Urugvajaus, Lucia iš Moldovos ir Eskedar iš Etiopijos.

A. Ptakauskės dokumentinė drama „Pasaulio virtuvė" - kampanijos „16 dienų prieš smurtą", kurią organizuoja JAV ambasada Vilniuje, dalis.

Daugiau informacijos apie dramos „Pasaulio virtuvė" autorę - www.aiste-ptakauske.com

Informacija parengta pagal Moterų informacijos centro informaciją.


Į viršų