Skatina pažinimą


Remiantis 2010 m. atliktu tyrimu, maždaug kas antram Lietuvos gyventojui trūksta informacijos apie žmogaus teises ir galimybes kovoti su diskriminacija. Nežinojimas ar klaidinga informacija formuoja mitus, baimes ir priešišką požiūrį. Siekiant suteikti žinių ir padidinti visuomenės supratimą, organizuojama informacinė kampanija, kuri apima įvairias veiklas. Viena jų - interaktyvaus edukacinio žaidimo „Pažink" sukūrimas. Žaidimas nuo rugsėjo 10 d. bus pasiekiamas adresu www.pazink.org.

Apie diskriminaciją, priemones jai įveikti, lygybės ir įvairovės reikšmę itin retai kalbama mažesniuose miestuose ir rajonuose. Atsižvelgdama į šią situaciją, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba organizuoja susitikimus su rajonų bendruomenių ir valdžios atstovais, inicijuoja straipsnius, interviu, reportažus regionų žiniasklaidoje.

Viena svarbiausių projektų veiklų - renginių ciklas „Lygybės dienos". Siekdamas atkreipti dėmesį į moterų diskriminaciją, Moterų informacijos centras 10-yje šalies rajonų surengė susitikimus-diskusijas apie daugialypę diskriminaciją ir lygias galimybes, o kovą, minint Tarptautinę moterų dieną, pakvietė į konferenciją apie moterų vaidmenį politikoje.

Lietuvos gėjų lygos iniciatyva š. m. gegužės 14-20 dienomis Vilniuje vyko renginių savaitė „Vaivorykštės dienos 2012", skirta atkreipti visuomenės dėmesį į homoseksualių žmonių diskriminaciją. Sostinėje buvo išskleista didžiausia Lietuvoje vaivorykštės vėliava, veikė Gyvoji biblioteka, vyko Tolerancijos pamokos ir daugelis kitų užsiėmimų.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba įgyvendino informacinę kampaniją „Aš jaunas". Jos metu Palangoje vyko kino vakarai, atviros diskusijos, fotografijų paroda „Jaunas ir aktyvus" bei kiti įdomūs užsiėmimai, leidžiantys geriau pažinti bei suprasti šiuolaikinį jaunimą. Tuo tarpu Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai" rudenį ketina pakviesti į konferenciją apie pagyvenusių žmonių problemas, surengti apvalaus stalo diskusijas, mokyti savo narius užsienio kalbos ir finansinio raštingumo.

Apie šalies tautinių bendrijų kultūrą, papročius, istoriją bei gyvenimą galima sužinoti apsilankius Tautinių bendrijų namų kultūriniuose renginiuose „Prisiliesk". O geriau pažinti religines mažumas bei jų problemas padės Naujų religijų tyrimų ir informacijos centro atliktas tyrimas, į lietuvių kalbą išversta ir išleista knyga „Naujieji religiniai judėjimai: praktinis įvadas", specialus renginys. Lietuvos neįgaliųjų forumo organizuojamas „Tolerancijos maratonas" leis „gyvai" patirti, su kokiais sunkumais kasdien susiduria neįgalieji.

Daugybę skirtingų veiklų 2012-ųjų lapkritį vainikuos projekto baigiamoji konferencija. Joje bus aptarti šio ir ankstesnių projektų pagal PROGRESS programą rezultatai, diskutuojama apie nacionalinę nediskriminavimo politiką, jos pasiekimus ir laukiančius iššūkius.

Įgyvendinant projektą atnaujinti interneto tinklalapiai: www.vilniausbociai.lt; www.religija.lt; www.lnf.lt; www.tbn.lt; www.lijot.lt; www.lygus.lt; www.atviri.lt.