• Pradžia
  • Renginiai
  • Diskusija su Panevėžio nevyriausybinių organizacijų atstovais

Diskusija su Panevėžio nevyriausybinių organizacijų atstovais


2013.11.29
Pradžia: 11.00 val.
Vieta: Viešbutyje SMĖLYNĖ (Smėlynės g. 3, Panevėžys)

Lygybės ir įvairovės forumas kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba organizuoja seminarų ciklą, kurio metu susitikimuose su savivaldybių, mokyklų bei aukštųjų mokyklų bendruomenėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis, darbdaviais ir profesinėmis sąjungomis aptariame įvairovę darbe, mūsų artimoje aplinkoje, toleranciją bei diskriminacijos prevenciją. Dažniausiai visiems atrodo, kad Lietuva dar nesusiduria su imigrantais, kitokios rasės, tikėjimo ar pažiūrų žmonėmis, tačiau.... vidutinis moterų darbo užmokestis Lietuvoje yra beveik 13% mažesnis nei vyrų,  kas penktas Lietuvos gyventojas įsitikinęs, kad kitų rasių ir tautybių žmonės kelia pavojų Lietuvai, jos kultūrai, kas antras vaikas mokykloje patiria patyčias. O jei jis jūsų?

 Tyrimų duomenimis, lietuviai labai vertina šeimą, darbštumą, savarankiškumą, taupumą, atsakomybę. Tolerancija, pakantumas „kitokiems“ mums dar vis ne tokios svarbūs. Nei per vieną dieną, nei per savaitę mūsų nuostatos nepasikeis. Pasvarstykime, ką galėtume pakeisti šiandien? Nuo ko pradėti rytoj? Kaip? 

Pranešimą „A ne A“ pristatys humanitarinių mokslų daktarė Margarita Jankauskaitė. Kartu aptarsime diskriminacijos kilmę ir priežastis, tolerancijos įtaką mus supančiai aplinkai. Pranešimą „Įstatymai. Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktai" skaitys lektorius Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjas Valdas Dambrava. Lektorius Tomas Vytautas Raskevičius pristatys ką galime padaryti tiesiog šiandien.

Į viršų